TÁŇA JANDOVÁ

praxe v oblasti zemědělství

V současnosti se na „úplné převzetí“ rodinného podniku aktivně připravuji a začínám s uskutečňováním některých svých vizí. Na jaře příštího roku jde můj tatínek do zemědělského důchodu a na mě tak bude postarat se o rodinnou farmu. Věnujeme se chovu koní, slepic, páru koziček a včel, zabýváme se rostlinnou produkcí a prodejem dřeva, okrajově také agroturistice. 

V tomto prostředí jsem žila od útlého dětství, ale až po deseti letech života ve městě jsem se rozhodla v něm znovu pokračovat. Jelikož mám vystudovanou politologii a mezinárodní vztahy, musela jsem si nejdříve doplnit odborné vzdělání na Střední škole zemědělské v Klatovech, což se mi povedlo na jaře 2020.

Od té doby se aktivněji zapojuji do chodu farmy v tom smyslu, že pracuji na rozšíření našeho portfolia. Plánuji se aktivněji zaměřit na prodej našich produktů v rámci prodeje ze dvora, uzpůsobit bydlení pro hosty tak, aby bylo vhodné pro dlouhodobý pronájem a připravit boxy pro koně, aby si zde lidé mohli ustájit své čtyřnohé miláčky. Ideálně plánuji zkombinovat dlouhodobý pronájem apartmánu a místa pro koně tak, aby zde měl ubytovaný svůj „druhý domov“, kde by mohl trávit čas v přírodě i se svým koňským parťákem.

Také jsem pořídila starý karavan, který nyní rekonstruujeme, a ve kterém bych ráda udělala ubytování pro další hosty, kteří by chtěli zažít víkend, týden, měsíc… 😀 v příjemném prostředí venkova uprostřed ničeho, s výhledem na naše rybníčky a pasoucí se koně. A jelikož naši koně jsou miláčci s kvalitním rodokmenem, budu se věnovat i jejich chovu a prodeji.

Zaměřit se chci také na tzv. precizní zemědělství, díky kterému by došlo k přesnějšímu vyhodnocení stavu půdy a lesů. Plánuji zakoupení dronu, který by stav pozemků sledoval.

Skvělé mi také přijdou mezinárodní projekty ať už Erasmus+, workaway nebo workcampy, kterým bych ráda nabídla spolupráci. Sama jsem se těchto projektů účastnila a byla to skvělá zkušenost, ze které do dnes čerpám.