Rubriky
Uncategorized

AKČNÍ LISTOPAD

V listopadu se toho seběhlo opravdu hodně 🙂

I přes nepřízeň podzimního počasí jsme absolvovali dvě skvělé mimoklubovnové akce, a to v kooperaci s Farmou Hájek a ZŠ Kdyně. Zájemci o zemědělské obory z osmých a devátých tříd měli příležitost prohlédnout si reálné prostory farmy, objevovat moderní technologie a především diskutovat s Mílou Polákem, naším skvělým odborníkem z praxe. Akce se setkaly s velkým úspěchem a namotivovali účastníky k prohlubování zájmu o obor.

Dále běžely oblíbené projektové dny Virtuální prototypování v Minecraftu s živou zkouškou virtuální reality, a to v klubovně Nviasu v Plzni a Mostě. 

Náš tým také absolvoval skvělé školení ÚVOD DO FUNDRAISINGU, které přineslo mnoho inspirativních myšlenek pro rozvoj organizace a dalších projektů.

Rubriky
Uncategorized

ŘÍJNOVÉ PŘÍPRAVY

V říjnu jsme pečlivě plánovali a připravovali se na další akce. Intenzivní byla komunikace s odborníky z praxe a mapování terénu i na mimoklubovnové výjezdy. Také jsme se věnovali internímu sdílení zkušeností, aby naše akce byly ještě lepší. A v neposlední řadě jsme se soustředili na přípravu podkladů a materiálů, včetně nového grafického pojetí! 🙂

Rubriky
Uncategorized

SKOK DO ZÁŘIJOVÉ (VIRTUÁLNÍ) REALITY

Září jsme zasvětili tématu virtuální reality. Minecraftový víkend proběhl v klubovně Nvias v Plzni i v Mostě a ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Nadšení na straně účastníků, mentorů i odborníků z praxe snad nejlépe vystihují fotografie 🙂

Rubriky
Uncategorized

SRPNOVÉ AI INOVACE

Na konci prázdnin se sešli nadšenci do umělé inteligence a zažili projektový den, který se zabýval jejím využitím v medicíně. Skvělé nápady účastníků spolu s postřehy z praxe naší odbornice – doktorky Anežky Velkové – přinesly zajímavá témata a profi závěrečné prezentace. Vyzkoušeli jsme si práci v DialogFlow i Teachable Machine, jejichž využití by mohlo být pro medicínu opravdovým přínosem. Jeden z týmů se pokoušel natrénovat model rozpoznávání rentgenových snímků, který by mohl být oporou pro začínající lékaře. Další tým zase myslel na osamělost nemocničních pacientů a stvořil prototyp chatbota, který by jim ukrátil dlouhé chvíle na lůžku. 

Rubriky
Uncategorized

ČERVENCOVÉ VÝJEZDY ZA POZNÁNÍM MEDICÍNY

V červenci jsme se vydali navštívit lékařku Anežku Velkovou do oblasti Chodska a diskutovali jsme, jak je možné využít umělou inteligenci a technologie v medicíně. V rámci projektového dne jsme se podívali do prostor lékárny, kdy jsme načerpali inspiraci. Pak jsme tvořili technologické vychytávky – vznikl skvělý chatbot pro sběr anamnéz od pacientů, dále například aplikace na rozeznávání léků a mnoho dalšího. Projektové dny na téma medicíny jsme si skvěle užili a určitě nebudou poslední!

Rubriky
Uncategorized

ČERVNOVÉ AKCE V PLNÉM PROUDU

V červnu jsme realizaci rozjeli opravdu naplno! Proběhlo deset úžasných projektových dnů 🙂 Virtuální prototypování v Minecraftu se těší i nadále velkému úspěchu. Také jsme se zaměřili na poznávání lokálních firem a ve spolupráci s Tomášem Barhoněm z TBW informačních technologiích ze Kdyně jsme se snažili přiblížit účastníkům jak funguje reálná IT společnost a představit nejmodernější technologické vychytávky z praxe, jako je třeba využití umělé inteligence. 

Rubriky
Uncategorized

KVĚTNOVÉ MINECRAFTĚNÍ

Na konci května nám situace přála a naši natěšení mentoři mohli konečně začít realizovat projektové dny. Víkend plný Minecraftu probíhal v klubovně Nvias v Plzni i v Mostě a účastníci měli možnost se seznámit s různými tématy (Smart City, Business a Marketing, IT atd.). To vše za účasti našich skvělých odborníků z praxe 🙂  

Rubriky
Uncategorized

PONĚKUD PODIVNÉ JARO

Bohužel ani v rámci března a dubna jsme nemohli do akce. O to víc už nedočkavě vyhlížíme naše účastníky, vymýšlíme zajímavý program a prostě se na vás těšíme!

Rubriky
Uncategorized

ÚNOROVÉ UČENÍ A INOVACE

Čas, který nemůžeme trávit realizací projektových dnů, investujeme do vlastního učení a zlepšování našich programů. Jak? Interně vzděláváme naše mentory, držíme krok s novinkami v oblasti technologií a hlavně vymýšlíme, jak je zapojit do projektových dnů. Snažíme se program ještě více a lépe propojit s praxí, proto komunikujeme s našimi odborníky, o kterých také průběžně doplňujeme informace na webu – UŽ JE ZNÁTE VŠECHNY?

Rubriky
Uncategorized

KRÁSNÝ LEDEN A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK PŘEJE TÝM NVIAS!

Povánoční zhoršení situace nám opět umožňuje pouhé vyčkávání, využíváme tedy tento prostor naplno ke zlepšování a přípravě materiálů k projektovým dnům. Také jsme se zaměřili na interní sdílení zkušeností a vzdělávání v rámci naší organizace. Věříme, že intenzivnější předávání poznatků bude mít pozitivní vliv na kvalitu našich projektových dnů. Přejeme a celý tým nvias všem hodně zdraví, sil a trpělivosti do roku 2021 a těšíme se na společné chvíle na projektových dnech 🙂