Rubriky
Uncategorized

ZÁŘÍ PŘINESLO DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY A NOVÉ ODBORNÍKY

V září jsme projektové dny rozjeli opravdu naplno!

Podnikavost jsme se snažili podbořit i v odlehlejších částech Plzeňského kraje a ve spolupráci s Masarykovou základní školou Kdyně jsme realizovali hned 4 projektové dny ve volném čase dětí. Také proběhl první mimoklubovový výjezd, v rámci kterého jsme s dětmi ze Kdyně navštívili plzeňský SIT Port, kde se konala prohlídka prostor (SIT Port Garage atd.) a následně i projektový den Naše firmy. Tato forma byla velmi přínosná, jelikož část dětí z devátých ročníků míří právě do Plzně na střední školy, byl tedy nejvyšší čas je podpořit – představit jim zajímavé možnosti a startupovou komunitu. Projektovým dnem je spolu s našimi mentory provedla odbornice z praxe Táňa Jandová, která se pohybuje v oblasti zemědělství a v současné době se chystá na převzetí rodinného podniku, proto byl pro děti její příběh velmi inspirativní.

Vzhledem ke špatně se vyvíjející epidemiologické situaci bohužel nebylo možné takto realizovat i ostatní projektové dny (riziko přepravy hromadnou dopravou a další opatření), to nás však neodradilo a dorazili jsme do Kdyně s dalším odborníkem –  Zdeňkem Lomičkou. Ten se pohybuje hned v několika zajímavých oborech, nejvíce však děti zaujaly jeho IT a podnikatelské zkušenosti.

V sídle nvias.org pak proběhl také další z minecraftových projektových dnů, ve kterém se účastníci zaměřovali na koncepci Smart city, rozvíjeli své technické dovednosti a pod vedením odborníka na marketing Marka Čecha (Digitální architekti) trénovali také své prezentační dovednosti. Zároveň náš tým pilně pracuje na rozšiřování skupiny odborníků z praxe, vymýšlí zajímavé koncepty a také se připravuje na zahájení projektových dnů v Ústeckém kraji. Mladé tvůrce můžeme podporovat díky MŠMT a Operačnímu programu pro Výzkum, vývoj a vzdělávání ve výzvě “Zvyšování kvality neformálního vzdělávání” v jejich volném čase zdarma!